Григор Димитров с впечатляваща победа срещу Николай Давиденко

14 фев 2013

Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна престижна победа във втори кръг на ATP 500 турнира в Ротердам над Николай Давиденко, който се намира под №37 в световната ранглиста. 71 минути бяха нужни на хасковлията да се наложи над опитния руснак със 7:5, 6:3. Така Димитров достигна четвъртфиналите на престижния турнир с награден фонд почти 2 млн. евро.

Началото на мача бе равностойно, а Григор реализира над 80% успешни първи начален удар. Това му даде предимство и той спечели 95% от точките от първи сервис. Така първият гейм завърши 7:5. Втората част на двубоя също беше успешна за българския талант и той поведе с 4:1 гейма. До края на мача Димитров показа изключителна стабилност.

Най-голямото предимство на Димитров в двубоя срещу Давиденко беше силният му начален удар. Българинът направи десет аса, а допусна само два. В предишния кръг Григор се наложи над Бърнард Томич. За двете си победи Гришо си осигури 90 точки за световната ранглиста. В момента той заема 41-о място. На четвъртфинала Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между Маркос Багдатис и Ришар Гаске.

Януари беше изключително успешен месец за Григор Димитров. Още в началото на месеца българинът достигна своя първи финал на ниво ATP. Успехът му на турнира в Бризбейн го изпрати в Топ 40 на световната ранглиста, което бе своеобразен рекорд. На Открито първенство на Австралия достигна до осминафиналите в турнира по двойки заедно със своя партньор Маркос Багдатис от Кипър.