Пулев, Далаклиев и Александров със златни медали в София

24 фев 2013
Снимка: Фейбук страница на Тервел Пулев

Три златни, два сребърни и девет бронзови медала завоюваха българските състезатели на международния турнир по бокс "Странджа", който се провежда в столичната зала "Универсиада". Трима български боксьори спечелиха най-високи отличия - Тервел Пулев, Детелин Далаклиев и Александър Александров си тръгнаха със злато.

Бронзовият медалист от Олимпиадата в Лондон през 2012 Тервел Пулев беше без конкуренция в своята категория. На финала до 91 кг българинът буквално отнесе узбека Абдулаев Мирзохиджон. В залата Пулев беше подкрепен от големия си брат Кубрат, който е носител на европейската титла на Европейския боксов съюз в тежка категория.

Талантливият български боксьор Детелин Далаклиев също се поздрави с титлата в своята категория. Световният шампион от Милано спечели своя финал срещу равностойния противник Гани Схаилов от Казахстан.

Александър Александров - Памперса също завоюва злато за България. Четвърт финалистът от Олимпиадата в Лондон надви без проблем своя противник в категория до 52 килограма. Роденият в София боксьор разгроми Олим Хусанбоев от Узбекистан и съответно спечели купата "Странджа".

Българските боксьори Стефан Иванов в категория до 56 кг и Симеон Чамов в категория до 69 кг се окичиха със сребърни медали. С бронз пък си тръгнаха Тинко Банабаков (49 кг), Елиан Димитров (60 кг), Милан Златев (64 кг), Николай Коев (69 кг), Максим Цветков (75 кг), Радослав Панталеев(81 кг), Младен Манев (81 кг), Николай Мутавски и Кристиан Стефанов (91 кг).