Златните момичета със сребро от Москва

03 мар 2013
Снимка: Фейбук страница на Илиана Раева

Златните момичета на България записаха своя първи голям успех за новия сезон. Ансамбълът ни, воден от Ина Ананиева, спечели сребърните медали в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика в руската столица Москва. Състезателките на България Ренета Камберова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска, Християна Тодорова, Елена Тодорова и Цветелина Стоянова получиха оценка от 15.600 точки за съчетанието си с две ленти и три топки и с общ сбор от 31.350 точки заеха второ място в многобоя.

Ина Ананиева за първи път излезе като старши треньор на българския ансамбъл. Представянето на българските не мина без неприятности. Цветелина Найденова и Християна Тодорова участваха в съчетанието, въпреки здравословните си проблеми, а родните таланти трябваше да изпълнят съчетанието си два пъти, тъй като първия път имаше проблем с музиката.

Най-добрата българска индивидуална състезателка в художествената гимнастика Силвия Митева също постигна страхотен успех на турнира. Българката спечели сребърен медал в многобоя на турнира в Москва. Митева получи най-висока оценка за съчетанието си на топка. Първото място в надпреварата зае представителката на домакините – Маргарита Мамун.