Нова победа на Григор Димитров

12 мар 2013
Снимка: mirsasha/Foter

Само час беше нужен на Григор Димитров да победи Матю Ебдън от Австралия и да се класира за трети кръг на "Мастърс 1000" в Индиън Уелс, един от най-престижните турнири в света с награден фонд 5 030 408 долара. Българинът се наложи с 6:4, 6:4 над австралиеца, който е извън първите 100 в ранглистата.

Играта на Григор беше впечатляваща. Хасковлията успя да направи пробив още в първия гейм. При сервиране за спечелване на сета талантливият тенисист даде няколко възможности на своя опонент да изравни настоящия резултат 5:4, но опитите на Матю Ебдън бяха напразни и Гришо взе сета с 6:4. Втората част също мина безпроблемно за нашето момче. Григор реализира пробив и до края на мача не остави шанс на съперника си, като затвори и втория сет с 6:4.

В следващия кръг Григор ще се изправи срещу изключително силен противник. Световният номер 1 Новак Джокович ще бъде най-трудният съперник за Димитров от началото на 2013. Сърбинът още няма загубен мач през тази година.

До момента Григор Димитров добави 45 точки в актива си за световната ранглиста с участието си в този турнир. В началото на март българинът достигна до 31-во място в световната мъжка ранглиста на тенис професионалистите. Младият талант се изкачи с две места и точковият му актив достигна рекордните 1137 точки.