Краси Анев с бронз за България на Европейското по биатлон

21 фев 2013
Снимка: Фейбук страница на Краси Анев

Най-добрият български биатлонист Красимир Анев донесе дългоочаквания медал за България на Откритото европейско първенство по биатлон в Банско. Българинът завърши на трето място на старта на 20 км индивидуално за мъже и донесе бронзов медал за родината си.

Анев постигна страхотно време, въпреки изключително лошите атмосферни условия - силен сняг и мъгла. Победителят в надпреварата е Сергей Семьонов от Украйна, а второто място остана за Тобиас Арвидсон от Швеция.

Вторият българин в надпреварата Владимир Илиев пък завърши на престижното девето място. Той имаше четири пропуска в стрелбите, но все пак успя да достигне до място сред най-добрите 10. Останалите българи в състезанието Мирослав Кенанов и Иван Златев се класираха съответно на 25-то и 60-то място.

Българската агитка посрещна с радост родните спортисти в Банско, въпреки лошото време.